Najczęściej zadawane pytania

Czym różni się wosk sojowy od parafinowego?

Wosk sojowy różni się przede wszystkim tym, że nie jest toksyczny, w przeciwieństwie do parafiny. Nie zawiera benzenu, toluenu i innych pochodnych ropy naftowej. Wosk sojowy jest produktem naturalnym, pozyskiwanym z ziaren soi. Po zbiorach, są one oczyszczane, otwierane, łuskane, a w kolejnym kroku przerabiane na płatki, z których odsącza się olej. Nasz wosk jest certyfikowany i pochodzi ze zrównoważonych upraw znajdujących się na ternie Unii Europejskiej. 

 

Głównymi zaletami naszego wosku jest jego bezpieczeństwo użytkowaniu - świece sojowe można palić przy dzieciach, kobietach w ciąży oraz zwierzętach. Wosk sojowy jest biodegradowalny i niezwykle wydajny - pali się nawet do 50% czasu dłużej od tradycyjnych świec parafinowych! 

Jakie są dostępne opcje dostawy?

Współpracujemy na stałe z firmą przewozową InPost, więc możesz zamówić Dobry Wosk do paczkomatów w całej Polsce lub odwiedzi Cię Twój lokalny kurier InPost. Oferujemy darmową wysyłkę do wszystkich zamówień powyżej kwoty 200 zł. 

 

Czas wysyłki zamówienia to 2-4 dni robocze.

 

Kolejna z platform z której korzystamy, to Fyrtel - lokalna inicjatywa działająca na terenie Poznania oraz Wrocławia, zrzeszająca lokalnych twórców, rzemieślników oraz sklepy.

 

Oferujemy także możliwość odbioru osobistego z naszej pracowni w Poznaniu, po wcześniejszym umówieniu.

Jak długo palą się świece sojowe?

Nasze świece sojowe palą się około 70 godzin, ponieważ wosk sojowy jest niezwykle wydajny i spala się bardzo wolno. To, jak długo będzie paliła się świeca, zależy od tego, w jaki sposób będziesz ją użytkować.

 

Do każdego zamówienia dołączamy instrukcję ze wskazówkami jak dbać o swoją świecę. Wystarczy zapamiętać kilka drobnych rzeczy, które sprawią, że będziesz cieszyć się blaskiem i zapachem świecy przez długie godziny...

Czy pakujecie zamówienia na prezent?

Oczywiście. Jeśli życzysz sobie zapakowania świecy na prezent dla kogoś wyjątkowego, daj nam znać w komentarzu do zamówienia. Dołożymy wszelkich starań, aby oczarować obdarowywaną osobę! Nie użyjemy przy tym zbędnego plastiku - pakujemy nasze zamówienia wyłącznie w karton i papier, a do wypełniania paczek używamy biodegradowalnych chrupek.

 

Mamy jedną Ziemię, dbamy o nią z całych sił.